Upíří problémy

28. října 2015 v 0:00 | Yuki |  Keci,keci,keci ^^
Takže ahojtes zase jsem tu já, abych vás zabavila na pár vteřin či minut uplně nesmyslným článkem x-x.Ani nevím jak mě to téma napadlo , ale tak znáte mě ne ..Česnek -Eh je potřeba k tomu něco dodat?
Kůl-Ta bolest u srdce...auu
Krev-To není problém spíše potěšení
Rakev-Pohodlný spánek je potřeba
Zrak-Je úžasné vidět na kilometry daleko
Sluch-Musí být úžasné slyšet všechno možné ne?
Čtení myšlenek-Schopnost,která se ne vždy může vyplácet
Rychlost-Vyhrát soutěž v běhu? Proč ne,že?!

A teď trochu wikipedie xD

VZNIK Upíra

V původní mytologii Slovanů, ale též Germánů se upírem stával člověk zemřelý nečistým způsobem (sebevrah, popravený zločinec), či vůbec osoba vylučující se ze společnosti lidí, nebo skonavší nepřirozenou smrtí (čaroděj užívající černé magie, nebo oběť čaroděje). Upírem bylo také dítě čarodějnice, zplozené po koitu s démonem. Někde se věřilo, že k tomu, aby se mrtvola změnila v upíra postačí, aby přes ni přeskočil vzteklý pes. V dobách po přijetí křesťanství (kdy se navíc těla mrtvých přestala spalovat, nebo pohřbívat staletí ověřenými způsoby) se také začalo věřit, že upírem se může stát osoba pohřbená bez obřadů (např. nepokřtěné dítě), nebo pokud byly tyto obřady provedeny špatně, anebo osoba narozená v určitou dobu (např. o Vánocích). Podle srbských tradic se upírem mohl stát i živý člověk s vrozenými předpoklady.

VZHLED Upíra

Upír měl podobu člověka bez kostí nebo i bez nosu, mohl mít hnědé nebo červené oči (v případě hladovění měli upíři oči černé) a kovové zuby, případně bylo jeho tělo pokryto srstí (jako u vlkodlaka). U východních Slovanů mohl mít zmijí jazyk, mohl být slepý nebo hluchý. U Bulharů nabíral někdy i zvířecí podobu: rysa, vlka, myši, zmije, kozy nebo bílého koně. Pokud byla upírem (potažmo upírkou) žena, vynikala nad jiné svou neobyčejnou krásou a výjimečností. Její tvář byla mrtvolně bledá, vlasy byly černé jako havraní křídla, rty rudé jako čerstvá krev a při pohledu do jejích tmavých (či rudých) očí jsme mohli vidět celou panenku. Pro okolní lid byl neodhalený upír postavou záhadnou, ale díky svému "charismatu" a atraktivitě velmi vyhledávanou. Pověstné jsou upírovy silné sexuální tužby, které uspokojoval/a se smrtelnými lidmi (viz Inkubus a Sukuba). Upíři podle filmů, legend, knih a povídání vypadají jako starší lidé s obrovskými špičáky. Jsou pro lidi hodně nebezpeční a drží se naživu kousáním lidí do krků a sáním jejich krve. Lidé při tomto procesu se buď taktéž mění v upíry či rovnou umírají.

Aneb opravdu ztrácím nápady na články..
Pěkné podzimní prázdniny přeje Yuki


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Daisy Daisy | Web | 28. října 2015 v 20:15 | Reagovat

Dobrý článok, upíri patria k mojim obľúbeným postavám....a myslím, že Twilight aj The Vampire Diaries úplne zhovadili upírov (dobre, až na Damona a Klausa z TVD :D) Inak, čítala si Draculu? Ak nie, odporúčam :) Je to moja najobľúbenejšia kniha :)

2 Sadako Sadako | E-mail | Web | 30. října 2015 v 13:26 | Reagovat

Jaj tohle je zabitý článek. :D Upíry mám ráda, mockrát už jsem si  o noch četla. :3 dobrý nápad na článek)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama