Fobie

11. září 2015 v 14:21 | Yuki
Určitě někdo z vás trpí nějakou fobií nebo jí třeba trpěl.Já osobně trpím arachnofobii-Strach z pavouků,Akrofobii-Strach z výšek,Tokofobií-Strach z porodu a Tafofobií -Strach z pohřbení za živa.Až na ty poslední dvě jsou to takové ty klasické fobie a strachy co má většina lidí.Trpíte nějakou fobii?Pokud ano dokážete si jistě velice dobře představit jak těžké to musí být pro člověka trpící akrofobií jít někam do výšek ,jelikož nemá na výběr.Znám pár lidí co tvrdí (např.ředitel lidušky) ,že strach z výšek překonáš tím ,že vylezeš po schodech nahoru do vysoké budovy a podíváš se dolů.Jenže to není pravda tím se tomu člověku akorát přitíží.Když jsem byla v 5.třídě na 1.stupni základky tak jeden den byl na zdi napravo kus odemne pavouk..velkej a já automatiky ztuhla a sedla si na druhou stranu třídy jen proto ,že je tam to malé (pro mě samozřejmě velké) stvoření.A učitel to domáknul tím ,že jsme si tu hodinu povídalo o těch hnusných stvořeních.Na interaktivní tabuly nám ukazoval dost velké obrázky.Jen u té vzpomínky je mi na nic *-* .A co vy trpíte některou z fobií?
Nejtypičtější jsou snad tyto -> Strach z výšek,Strach z pavouků,Strach z velkých/malých prostorů. A teď přejdeme k těm co nejsou tak typycké tady jsem nějaké našla na netu.
Akustikofobie-Strach z hluku
Brontofobie-Strach z hromu
Demonofobie-Strach z démonů
Entomofobie-Strach z brouků
Heliofobie-Strach ze slunečního světla
Autofobie-Strach z vlastní osoby
Hypnofobie-Strach ze spánku
Mysofobie-Strach ze špíny
Tokofobie-Strach z porodu
Sociofobie-Strach z lidí
To jsou asi ty nejzajmavější a nejmíň typické ,kreté jsem našla.Vím ,že jich je o mnoho víc ,ale to bych tu byla do zítra toto je jen pár příkladů těch co mě překvapily nebo "zaujaly".
Spousta lidí má strach z něčeho ,ale není to tak zlé jako fobie je v tom rozdíl.Fobie je panická hrůza narozdíl od toho strach je něco podobného ,ale není to tak hrozné pro tvou psychiku.
Já se raději vyhýbám věcím co mě děsí nebo nějak na mě zle nebo bolestivě působí ,ale nejde to tak dělat navždy.Někdy je potřeba se pokusit to překonat ,ikdyž to nejde hned.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beepinka beepinka | Web | 11. září 2015 v 22:56 | Reagovat

Zaujalo mě,že trpíš Tokofobií. Chceš mít tedy někdy dítě? Já asi žádnou fobií netrpím,ale nemám ráda výšky a uzavřené prostory mi taky nedělají dobře. Jinak máš krásný dess *-* ^^)/

2 Aria Aria | Web | 13. září 2015 v 11:39 | Reagovat

Ty fobie mě opravdu zaujali. Asi trpím akustikofobií strach z hluku, ale asi jako fobie by se to označovat nemělo. Slyším jenom na jedno ucho takže mám strach že přijdu i o to duruhé. Proto nemám ráda hlučné věci, protože mě bolí potom to ucho a hlava, prtože to zdravé přebírá zvuky od toho na které neslyším, takže pro mě je to dvakrát citlivější. No nebudu to rozepisovat.
Moc krásný dess :)

3 Netris Netris | 13. září 2015 v 16:35 | Reagovat

Ja mám fóbiu z výšok,z preplnených priestorov ludmi a trochu aj zo špiny >->

4 Yuki Yuki | 13. září 2015 v 18:44 | Reagovat

[1]: Děti mám ráda,ale nevím jak to bude v budoucnu.Možná se to časem zlepší ,ale kdo ví.Možná by byla lepší adopce,alespoň bych pomohla nějakému dítěti z dětského domova.

[2]: Já nemám hluk ráda ,ale u mě to není fobie,a chápu tě. Dess dělala Asuka a velice se jí povedl :)

[3]: Výšky mám taky je to děsné ,kolikrát si připadám,že padám ,když musím jet proskleným výtahem *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama